Remonty kominów

Kominy ulegają zniszczeniu z wielu powodów. Najczęstsze z nich to m.in.:

  • błędy popełnione podczas budowy komina np. przez użycie nieodpowiedniego materiału budowlanego lub niewłaściwe wypełnienie spoin w murze kominowym
  • podłączenie nowego kotła, do którego nie jest przystosowany stary komin
  • nieodpowiednie zabezpieczenie przewodów kominowych przed opadami atmosferycznymi

Zniszczony komin przestaje właściwie funkcjonować, co zagraża bezpieczeństwu ludzi. W wielu przypadkach wystarczy dokonać uszczelniania przewodów kominowych poprzez szlamowanie komina lub montaż nowych rur. W skrajnych przypadkach wymagany jest jednak generalny remont komina. Aby został on przeprowadzony poprawnie musi być wykonany przez doświadczonego kominiarza.

Nasz zakład kominiarski oferuje kompleksowe przebudowy i remonty kominów w zakresie:

  • powiększania pola powierzchni czynnej przekroju poprzecznego danego przewodu kominowego
  • montażu wkładów kwasoodpornych do pieców gazowych i żaroodpornych do pieców na paliwa stałe
  • całkowitego przemurowywania kominów

Każdy remont komina poprzedzony jest wykonaniem szczegółowej opinii przez naszego kominiarza. To on zaoferuje Państwu najlepsze rozwiązanie, które zapewni poprawne działanie komina. Jeśli kominiarz stwierdzi, że remont komina z różnych przyczyn jest niemożliwy, zaproponuje również inne, korzystne opcje np. budowę innego komina na zewnątrz budynku.

Oprócz remontów związanych z nieprawidłowym działaniem kominów, nasz zakład podejmuje się również innych usług kominiarskich obejmujących przebudowy i przemurowania, np. w momencie dokonania generalnego remontu domu, gdzie konieczna jest przebudowa komina.